Jsme Kristýna a Věrka, průvodkyně bylinkovým světem pro ty, co chtějí jít do hloubky. 

Co pro nás znamená bylinkaření? Je to část celostní cesty za zdravím. Bylinky nejsou “jen” přírodní náhradou za léky, ale živoucí silou, která interaguje s naším tělem i duší.

Celostní bylinkaření není “postarat se o symptom”, nemáme v úmyslu jen momentálně ulevit a nebo potlačit aktuální stav, ale jít hlouběji a podpořit vnitřní schopnost těla vytvořit si a udržet svou rovnováhu. 

 

Každá vnímáme bylinky velmi do hloubky a každá trochu jinak, tvoříme tak skvělý bylinkářský tým!

Vždycky jsme věděly, že přístup k fytoterapii, se kterým jsme se běžně setkávaly v kurzech i české literatuře, nemůže být kompletní. Něco podstatného mu chybí.

A to něco jsme postupně objevily u zahraničních učitelů, kteří čerpají z celostních tradic celého světa – čínské medicíny, ajurvédy, řecké medicíny a dalších. Naprosto nové obzory, díky kterým do sebe začalo všechno zapadat. Chybějícími kapitolami v běžných kurzech a literatuře jsou energetika a chuť bylin. Ty se pak spojují s obsahovými látkami, fyzickými projevy, působením a indikacemi. Naši předkové si vše kategorizovali a spojili se základními kameny všeho živého – elementy a planetami. 

A tohle všechno aplikujeme ve své praxi fytoterapeutek a předáváme dál v našich kurzech.

Přidejte se k nám na našich sociálních sítích, sledujte blog nebo se zapište na čekací listinu kurzů.

Mějte se překrásně a žijte se smysly dokořán.

Kristýna Marvanová a Věra Jenyšová

Absolvované kurzy a praxe:

Dvouleté studium Tradiční české bylinářství

Studium Vitalist Herbal Practicioner

KONTAKT

Napište nám